Lucky Chops starter sin Europaturné i Bærum Kulturhus
Har du noen gang hørt «Eye of the Tiger» framført på blåsere? Sannsynligheten er stor for at du da har hørt Lucky Chops! Vi anbefaler dessuten: Adele's «Hello» spilt av Lucky Chops. Sangene har over 8 millioner avspillinger hver ...
Lucky Chops fra New York slipper i disse dager sitt selvtitulerte album, etter å ha sjarmert T-banepublikum i hjembyen og på Youtube i ti år. Høy energi, sjangermiks og blanding av originale jazzfunkcovre av kjente pophits og egenkomponering i rivende utvikling, er dette et ungt band som virkelig går sine egne veier. Daro Behroozi på tenorsaksofon beskriver plata: – Vi sender ut hjerteenergi som er ment for å hele, elevere og inspirere til livsglede og feiring. I 2006 startet han og bandmedlemmene Josh Holcomb (trombone) og Joshua Gawel (trompet) med å tiltrekke seg millioner av seere til sinev irale videoer – i hovedsak fra New York City Subway System. Nå starter europaturneen, og den starter i Bærum Kulturhus i Sandvika.
The Lucky Chops har 1 million følgere i sosiale medier – mye på grunn av deres smittende spilleglede og funky, overraskende versjoner av store pophits. Ikke gå glipp! Torsdag 10. oktober starter europaeventyret.
PRESSE
Enestående newyorkere til Sandvika
Har du noen gang hørt «Eye of the Tiger» framført på blåsere? Sannsynligheten er stor for at du da har hørt Lucky Chops!
Vi anbefaler dessuten: Adele's «Hello» spilt av Lucky Chops. Sangene har over 8 millioner avspillinger hver ...
Lucky Chops fra New York slipper i disse dager sitt selvtitulerte album, etter å ha sjarmert T-banepublikum i hjembyen og på Youtube i ti år. Høy energi, sjangermiks og blanding av originale jazzfunkcovre av kjente pophits og egenkomponering i rivende utvikling, er dette et ungt band som virkelig går sine egne veier.
Daro Behroozi på tenorsaksofon beskriver plata:
– Vi sender ut hjerteenergi som er ment for å hele, elevere og inspirere til livsglede og feiring. I 2006 startet han og bandmedlemmene Josh Holcomb (trombone) og Joshua Gawel (trompet) med å tiltrekke seg millioner av seere til sinev irale videoer – i hovedsak fra New York City Subway System.
Nå starter europaturneen, og den starter i Bærum Kulturhus i Sandvika.
The Lucky Chops har 1 million følgere i sosiale medier – mye på grunn av deres smittende spilleglede og funky, overraskende versjoner av store pophits. Ikke gå glipp! Torsdag 10. oktober starter europaeventyret.
Mer om bandet her og på deres Youtube-kanal.
Foto: Lauren Desberg
Spørsmål kan rettes til:
- Siri Narverud Moen, kommunikasjonsrådgiver / siri.moen@baerum.kommune.no / 675 04 963
- Fredrik Richter, produsent / fredrik.richter@baerum.kommune.no / 906 61 986
Del